Vítejte na webových stránkách České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu

Informace pro členy

Druhé kolo voleb ČSVSSM bylo ukončeno 27.10.2020. Výsledky a zprávu volební komise najdete v sekci Společnost na stránce Informace pro členy.

Akreditace pracoviště

ČSVSSM akredituje od roku 2005 podle doporučení ESRS pracoviště zabývající se diagnostikou a léčbou poruch spánku a bdění. Vydává tři typy certifikátů.

Čtěte více

Akreditační kurz

kurz pro lékaře 17.-21.1. 2022

Čtěte více

Znalostní zkouška pro lékaře

teoretická zkouška, Praha 8.9.2021

teoretická zkouška, Brno 21.9.2021

Čtěte více

Zápis zasedání výboru 7.1.2011

Zápis ze zasedání výboru ČSVSSM
7.1.2011

Přítomni: Dohnal, Lánský, Moráň, Šonka, Trefný, Vyskočilová
Revizní komise: Pretl
Omluveni: Nevšímalová, Smolík, Novák
 1. Kontrola zápisu minulé schůze – bez připomínek
 2. Vyjádření k žádosti pojišťovny k jednotlivým typům přetlakových ventilátorů:
  Bude sepsána odpověď s upřesnením indikačních kriterií již dříve pojišťovně zaslaných z obecného pohledu technických možností přístroje (nepodkročitelnost parametrů – poklesy ve výdechu, sledování residuálního AHI..). Nemůžeme se vyjadřovat k jednotlivým výrobcům a technickému provedení, toto přísluší státním ústavům typu SÚKL apod. (Vyskočilová).
 3. Vyjádření k žádosti pojišťovny k síti center: jsme schopni potvrdit, která jsou akreditovaná, že je jedna zodpovědná osoba akreditaci a provoz pokrývající, vlastní rozložení kodů, resp jejich nasmlouvání na jednotlivé ambulance a lůžkové oddělení je v kompetenci nemocnice a vedoucího akreditovaného centra. (Šonka, Vyskočilová)
 4. Vedení centra v Plzni svěřeno zpětně dr Vyskočilové.
 5. Akce „Děkujeme-odcházíme“ ČSVSSM považuje situaci českého zdravotnictví za závažnou a chronicky neřešenou, akci podporuje. (Šonka)
 6. Doplnění termínu praktické zkoušky z polysomnografie: 27.1.2011 v 13 hodin Kateřinská (Šonka, Moráň).
 7. Mezinárodní den spánku. Budeme podnikat aktivity v rámci organizace PR agentury, paní Potměšilová (kontaktuje Šonka).
 8. Kongres ČK:
  Doplní a doladí se návrhy na zahraniční zvané řečníky (kdo může z výboru)
  Na WEB se umístí tématické okruhy, přihlášky (aktivní přímo s požadavkem na abstrakt), nabídky ubytování s kontakty. Závazné termíny. (Dohnal).
  Nabídka korekčních aparátků ze Španělska, organizátor sjezdu zajistil kontakt na firmu (možnost výstavky i přenášky v rámci stomatologického bloku)
 9. Vzdělávání: Dopis adresovaný předsedům odborných společností s nabídkou nástavbové atestace spánková medicína na jejich obor. S odpověďmi pak doplnění již podaných požadavků na ministerstvo a ČLK (Šonka, Lánský, Vyskočilová).
  Příprava náplně oboru (viz i min výbor-Smolík, Vyskočilová, Moráň ev další)
 10. Vyskočilová prosí užívat ke komunikaci Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Lanský mění Email na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 11. Termín příštího výboru: 15.4.2011 v 13 hodin na stejném místě.

Zapsal Moráň