Vítejte na webových stránkách České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu

Informace pro členy

Druhé kolo voleb ČSVSSM bylo ukončeno 27.10.2020. Výsledky a zprávu volební komise najdete v sekci Společnost na stránce Informace pro členy.

Akreditace pracoviště

ČSVSSM akredituje od roku 2005 podle doporučení ESRS pracoviště zabývající se diagnostikou a léčbou poruch spánku a bdění. Vydává tři typy certifikátů.

Čtěte více

Akreditační kurz

kurz pro lékaře 17.-21.1. 2022

Čtěte více

Znalostní zkouška pro lékaře

teoretická zkouška, Praha 8.9.2021

teoretická zkouška, Brno 21.9.2021

Čtěte více

Zápis zasedání nově zvoleného výboru 15.4.2013

Zápis ze zasedání nově zvoleného výboru ČSVSSM
15.4.2013

Přítomni: Dohnal, Lánský, Ludka, Nevšímalová, Šonka, Vyskočilová
Omluveni: Moráň
Revizní komise: Příhodová, Trefný, Novák
 1. Kontrola zápisu z min. schůze, vše souhlasí
 2. Změna korespondenční adresy společnosti – MUDr. Jana Vyskočilová, Poliklinika Denisovo nábřeží 4, 301 00 Plzeň, sídlo společnosti zůstává beze změny.
 3. Schválené akreditace/reakreditace – S-GYNAM s.r.o. (Dr.Slonková), Laboratoř pro poruchy dýchání ve spánku – Klinika pneumologie a hrudní chirurgie, Nemocnice na Bulovce.
 4. ExxonMobil – požadavek na 4 přednášky á 60 min. v rámci „Safety week“ školení, které se koná v Praze 18.-24.9.2013, nabídnuta částka 5000 Kč za všechny přednášky, z výboru nemá nikdo zájem, prof. Nevšímalová se pokusí zajistit navýšení nabídnuté částky a poté bude tento požadavek postoupen Dr. Pretlovi, v případě jeho nezájmu event. dalším zájemcům.
 5. Poděkování prof. Nevšímalové za zorganizování semináře u příležitosti Světového dne spánku a Evropského dne narkolepsie, který se konal 13. března 2013 v Praze v PS.
 6. Možnost spolupráce s FAMU na projektu „Poruchy spánku“, předběžná délka trvání projektu 2 roky, v projektu by měli vystoupit jak lékaři, tak zejména pacienti, zvažována možnost podání společného grantu, koordinátor prof. Nevšímalová.
 7. Kongresy ČSVSSM – dříve již schválena Praha 2014, Liberec 2015.
 8. Odsouhlasena finanční podpora aktivní účasti Dr.Ludky na World Congress on Sleep Medicine, 28. září - 2. října 2013, Valencia, Španělsko.
 9. Schválena indikační kritéria pro domácí neinvazivní ventilační podporu.
 10. Schválen návrh projektu domácí neinvazivní plicní ventilace bez účasti firem, návrh dopracuje Dr. Vyskočilová.
 11. Zvýšení úročení financí společnosti – návrhy zajistí Ing. Mrázková
 12. Žádosti o nové akreditace/reakreditace:
  FN Olomouc – Ludka, Novák
  Třebíč – Moráň, Lánský
  Praha, PNEUMO-HOST s.r.o. – Trefný, Šonka
  Krnov – Novák, Hobzová
  FN Brno, KNPT – Moráň, Ludka
 13. Připomenutí – žádosti a akreditaci/reakreditaci musejí být zasílány jak v papírové, tak v elektronické formě.
 14. Vyjádření k akreditaci/reakreditaci nutné vypracovat jak v papírové, tak v elektronické formě. Elektronickou formu nutné co nejdříve zaslat předsedkyni výboru mailem.
 15. Prof. Šonka zaslal členům výboru mail s informacemi o schůzi předsedů národních spánkových společností, který se letos koná v Kodani v termínu 3.-5.5.2013, nikdo z výboru se nemůže akce zúčastnit, svoji účast zvažuje dle časových možností Dr.Ludka
 16. Dr. Ludka společně s Dr.Vyskočilovou vypracovali návrh změny stanov ČSVSSM. Návrh bude uveřejněn na internetových stránkách společnosti, o tomto uveřejnění budou všichni členové společnosti informováni mailem. Připomínky a návrhy posílat na Ing.Mrázkovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Uzávěrka připomínek do konce června 2013. Návrhy budou výborem zapracovány a předloženy k event. schválení Valné hromadě Společnosti, pořádané v Košicích dne 11.10.2013.
 17. Výbor vzal na vědomí dopis z MZ ČR týkající se nadstavbového oboru a atestace „Spánková medicína“, které byl zaslán prof.Šonkovi. MZ ČR nezařadilo „Spánkovou medicínu“ mezi akreditované nadstavbové obory. Bude iniciována schůzka s Mgr.Jandou z MZ ČR stran dalšího postupu ve vzdělávání. Zajistí Dr. Vyskočilová.
 18. Dr. Dohnal zajistí centrální úložiště dat za účelem archivace materiálů souvisejících s provozem ČSVSSM, přístup bude mít předseda, místopředseda a sekretářka.
 19. Termín další schůze výboru ČSVSSM 9.9.2013 ve 1300, Praha.


Zapsal: O.Ludka
Schválila: J.Vyskočilová

15.4.2013